Онлайн-консультация

Внесение изменений в ЕГР относительно бенефициаров

Згідно з Законом України №361 «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» всі юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цього Закону, тобто до 28 квітня 2020р. подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності (це встановлено ч. 4 Перехідних та прикінцевих положень Закону №361).

***

Так починаючи з 01 червня 2020р. на протязі трьох місяців юрособи подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності.

***

У складі документів, які слід для цього подати держреєстратору, найважливішими:

заява про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;

структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.

Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи тягне за собою накладення штрафу на керівника юрособи або особу, уповноважену діяти від імені юрособи (виконавчого органу), від 17 000 грн до 51 000 грн (ч. 6 ст. 166-11 КпАП).

Штрафи буде застосовувати Мін’юст, його територіальні управління в межах повноважень (п. 1 ч.1 ст. 255 КпАП). Але до затвердження згаданих вище двох форм, подати таку інформацію неможливо (тож, і ці штрафи поки що не застосовуються).
Що ж нового затвердив Мін’юст і чи не треба вже подавати цю інформацію?

***

Порушення керівником відповідної юридичної особи або особою, уповноваженою діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), вищезазначеного строку є підставою для передачі відповідної інформації Держфінмоніторингу.

***